‫טיפת קפה‬

"טיפת קפה"- הינו פרויקט חברתי של מפגשים לאחר לידה על כוס קפה', ללא כל מטרות רווח.

חופשת הלידה מלאה באושר ושמחה אך גם יכולה להיות מלווה בתחושת בדידות וקושי להתסגל לקצב חיים שונה ממה שהיה עד הלידה. בנוסף, בשל הריחוק הגאוגרפי, נשים רבות גרות בבאר שבע ללא מסגרת משפחתית מורחבת וכאן מקומו של הפרויקט.

אנו יצרנו מסגרת של קבוצת נשים מעשירה. ראשית, קיום מפגשים שבועיים בנושאים שונים כגון: בריאות תינוק, החייאת תינוקות, עזרה בהנקה, פסיכולוגיה התפתחותית, התעמלות ועוד.. ומנגד גם קבוצת נשים שתהווה מרכז תמיכה זו לזו בתקופת חופשת הלידה, כל זאת בשילוב ימי זרקור כגון שוק "קח-תן": החלפת ביגוד וציוד תינוקות בין נשים וימי פעילויות נוספים.

המפגשים החלו לפני שלוש שנים וממשיכים עד היום. הפעילות נערכת על בסיס שבועי. ישנה הענות רבה מצד הציבור הרחב מכיוון שישנו חוסר גדול בקהילה בעניין זה.
שלא כמו ערים אחרות, בבאר שבע ישנו מגוון מצומצם של קבוצות לאחר לידה ולרוב ההשתתפות כרוכה בתשלום רב שמקשה על המשפחה הצעירה.

חשוב לציין, כי כל הפעילות נעשית בהתנדבות מצידנו ונלקח תשלום סמלי מהנשים (כ15 ש"ח) על מנת לכסות עלויות בלבד. לטיפת קפה ישנם שותפי דרך רבים, אשר תורמים מבחינות רבות להצלחתנו כקבוצה התנדבותית ובניהם: סוכנות יהודית, סטארטאפ ב"ש, קב' "אני פה", חברת כיוונים, עיריית באר שבע , אוניברסיטת בן גוריון.

אנו שמחים לקחת חלק בפרויקט ומברכים כל אמא צעירה שתרצה להצטרף לקבוצה ולקחת חלק בפעילות.