Dikiş blogları sahibeleri ve dikiş meraklıları

⏪⏪ Profili tamamen gizli olan kişileri güvenlik nedeniyle kesinlikle kabul etmiyoruz. ⏩⏩
GRUP KURALLARI
1- Grubumuzda her türlü reklam yasaktır.
2- Dikiş ve kalıpla ilgisi olmayan paylaşımlara kesinlikle izin verilmemektedir.
3- Bayram ve özel gün kutlamaları, özlü söz, hadis, ayet, "cumanız hayırlı olsun" gibi paylaşımlarınızı kendi şahsi hesabınızda yapınız, grubu şahsi sayfanız gibi kullanmayınız.
4- Makinalarınızla ilgili belli bir sorunuz yoksa dikiş makinalarınızı sergilemeyiniz.
5- Grupta amacımız dikiş dikmeyi öğrenmek, bilmeyenlere öğretmektir. Bu nedenle paylaştıklarınızın nasıl yapıldığını öğrenmek isteyenler olursa geçiştirici cevaplar vermeden anlatmaya çalışınız. Yapılışını sır gibi saklamak istediğiniz ürünleriniz varsa sayfamızda paylaşmayınız. Gönderilerinizi soranlara anlatmanız gerektiğini baştan bilerek paylaşımda bulununuz.
6- Grupta dergi ve kumaş satışı dışında satış yapmak, müşteri veya terzi aramak kesinlikle yasaktır. Satış yaptığınızı belirtecek her türlü kelimeden kaçınınız. "Müşterime diktiğim bluz" "Diktiğim siparişlerim" gibi üyelerimizde satış yaptığınız fikrini uyandıracak, onların fiyat sormasına ortam hazırlayacak fotoğraf başlıklarını kullanmayınız; farkında olmadan yazdıysanız yöneticilerimiz düzeltilmesini istediğinde düzeltiniz.
7- "Bu elbiseyi kaç liraya dikmeliyim" gibi başlıklar açıp fikir almayınız, açılan başlıklarda fiyat önerisi sunmayınız.
8- Aldığınız kumaşları nasıl bir model yapabileceğiniz konusunda yardım istemeyecekseniz paylaşmayınız.
9- Gönderilerin altına kırıcı, alaycı yorumlar yazmayınız; kavga ortamı yaratmayınız.
10- Gönderileriniz yöneticiler tarafından uygun görülmeyip kaldırıldığında yeni bir gönderi yayınlayıp neden kaldırıldı diye sormayınız.
11- İlk defa görüp çok beğendiğiniz modeller sayfamızda defalarca paylaşılmış olabilir. Böyle durumlarda kendimizi tekrarlamamak adına gönderilerinizi kaldırabiliriz.
12- Sohbet etmek isterseniz grup sayfasını değil özel mesajlarınızı kullanınız.
13- Fotoğraf paylaşımı yapmak istediğinizde fotoğraflarınızı şahsi hesabınız üzerinden paylaşmak yerine direkt sayfaya yükleyiniz. Blogunuz varsa blog üzerinden paylaşım yapabilirsiniz.
14- Fikir olsun diye kalıbı olmayan ve nasıl yapıldığı anlatılmayan her beğendiğiniz giysinin fotoğrafını yayınlayıp sayfada gönderi kalabalığına sebep olmayınız. Fakat kendi diktiğiniz tüm giysilerin fotoğraflarını sayı kısıtlaması olmadan sayfamızda yayınlayabilir, grup üyelerinden yardım almak amacıyla sorular sorabilirsiniz.

Bütün bu kurallar grubumuzu daha faydalı hale getirebilmek içindir. Kurallar şahsi değil, yöneticilerin ortak kararıdır. Grup kurallarına uymayan gönderiler olduğu taktirde içeriğe göre sadece gönderiniz silinebilir ya da gruptan çıkarılabilirsiniz.

YÖNETİM

Bu grup dikiş öğrenmek isteyenlere bir ışık tutsun. Katılımda ve paylaşımda bulunan herkese çok teşekkürler. Bol dikişli günler dilerim. ♡♡♡