SHANGHAI-NANJING TURK OGRENCI BIRLIGI

Merhabalar, Saygıdeğer tercüman arkadaşlar sizlerin oylama sistemine göre bir yenilik yapmayı düşünüyoruz. Lütfen herkes elinden geldiğince katılım göstersin. Konu:
SİGORTA
Açıklama:
Değerli arkadaşlar biliyorsunuz tercüman arkadaşlarımızın neredeyse yarısı geçici işlerde çalışıyorlar bu durumlarda sigorta yapılmıyor. Boş kaldıkları süre az olabilir ama çalıştıkları işler genel olarak geçici oldukları için kendilerine sigorta yapılmıyor ve emeklilik gibi bir hakları doğmuyor. Şuada bizim amacımız şu; şirketlerle protokol imzaladığımızda geçici de olsa bile (yani süre belirtilecek mutlaka). Bir şekilde bu arkadaşlarımıza sigorta yapmalarını isteyeceğiz. Bazen geçici işler 6 aydan uzun sürebiliyor. Hatta bazı kurumlarla anlaşmalar imzalayıp kanun çerçevesinde isteyen arkadaşlar işleri bitse bile burada sigortalarını devam ettirip kendileri ödemeyi yapabilme seçeneği de sunmayı hedefliyoruz. Soru:
-Sizce bu fikir hepimiz için iyi olur mu?
-Fikirde eksik gördüğünüz veya buda olsun dediğiniz yerler var mı?
-Görüş ve önerilerinizi rica edeceğiz. Ona göre bir altyapı oluşturmayı hedefliyoruz. Lütfen mümkün mertebe tüm arkadaşlarınıza bu konuyla ilgili olumlu veya olumsuz bir fikirlerini beyan etmeleri için ısrarda bulununuz. Yapabiliyorsanız bunu profillerinizde paylaşın. Saygılarımızla,
TÜÇİTED