Kızılcahamam-Kızılcahamam

Aramıza hoş geldiniz değerli Kızılcahamam severler!

Artık üyesi olduğunuz bu grup,Cumhuriyetimizin Başkenti Ankaramızın Güzide bir ilçesi olmakla beraber,başkentimizin oksijen ve su deposu olarak ta bilinen ,
G. Mustafa Kemal ATATÜRK ’ün ;
‘’Bu Cennet Yurt Köşesinde Mutlusunuz KIZILCAHAMAMLILAR.’’diyerek
cennet köşesine benzettiği yurdumuzun en güzel yerleşim yeridir.
1915 yılında ilçe merkezi olarak Pazar köyden bulunduğu yere taşınan ilçemizin bu yıl 100.yılı kutlanılmaktadır. Kızılcahamam tarihine ve hatıralarınıza ait aklınıza gelen/gelmeyen binlerce fotoğraf, belge, bilgi, reklam, basın haberi ve video bulacak, bir Cumhuriyet kentinin dünden bugüne değişen inanılmaz görüntülerine tanık olacaksınız.
Zengin arşivimizdeki yolculuk sırasında yıllardır paylaşılanlara da göz atarken hem göndereceğiniz görseller hem de fotoğraf altlarındaki yorumlarınızla keyifli teatilerimize sizler de ortak olun.

Ricalarımıza gelince;

Sayfada mükerrer görsel, yeni fotoğraf, konu dışı paylaşım, ticari reklam vs oluşmaması için paylaşımların olumsuz olanları tarafımızdan silinecektir.Tarihi ve kültürel değeri olacağını düşündüğünüz paylaşımlarınızı ''Fotoğraf / Video Ekle'' kısmına masa üstünüzden alarak lütfen ''tek, net ve düzgün'' olarak yükleyiniz.
Kendinizin ya da bir başkasının zaman tünelinden alınmış bağlantı, link, klasör, dosya, albüm veya aynı anda birden fazla yüklenmiş gönderilerinizi fotoğraf ve arşiv prensibimize uygun düşmeyeceği için kabul edemeyeceğimizi üzülerek bildiririz.

Paylaşıma sunduğunuz fotoğraf ya da belgenin (eğer biliyorsanız) yerini, tarihini ve kaynağını da belirttiğinizde hem daha fazla bilgilenmiş, hem de etiğe uygun davranmış oluruz.
Paylaşılan fotoğraflar altındaki yorumlarda ise zorunlu olmadıkça başka fotoğraf paylaşılmaması önemli ricamızdır.


Ve son olarak;
Hatırlatmalıyız ki, grubumuz ayrıcalığı ve anlamı olan Atamızın yattığı bir Cumhuriyet başkenti grubudur.
Lütfen fotoğraf altlarındaki sohbetlerinizde Ulu Önder Atatürk ve Cumhuriyete saygısızlık etmemeye, grubu siyasi tartışma platformuna çevirmemeye, dil, din, ırk ve etnik grup ayrımcılıkları yapmamaya ve üslup/ nezaket sorunları yaşatmamaya özen gösteriniz.
Bu tür provokatif söylemler ve yapan kişiler gruptan silinecektir.

Ricalarımıza göstereceğiniz hassasiyet için şimdiden teşekkür eder, davet edeceğiniz tüm Kızılcahamama Sevdalısı dostlarınızı grubumuza bekleriz.

Keyifli bir YABANABAT yolculuğuna, sevgi ve saygılarımızla...