AYVALIK TEMAD

AS PARTİ, UMUT OLABİLİRMİ ?
EVETTTT....OLABİLİR.....
Değişim olmadan farklılıkları yaşamamız mümkün olamaz ,
her zaman ki gibi deneyeceğiz ve göreceğiz,
Belki de özlemini duyduğumuz standartları farklı düşünceler vaadeden politikacılarIda bulabileceğiz,
umudumuzu kaybetmeyeceğiz. Ufkumuz karardı sanki efendim! Milyonlarca mevcut değerlerimiz arasından neden bir kaç kişi çıkmıyor ortaya, yada çıkarılmıyor anlamak mümkün değil! Korku imparatorluğu söylemleri anlam kazanmış olmuyormu böylece? Siyasette mutlaka yeni alternatifler gerekiyor,. Ve seçtiklerimiz bahsettiğiniz bireylerin hem karınlarını hemde beyinlerini doyuracak zihniyete sahip olmalı.. üyelerinin üyelik görevlerini ve aidatlarını sorumluluklarını yerine getirmesine rağmen, hak arayışında yıllarca mücadele edip hiç bir kazanım elde edemeyen muvazzaf ve emekli assubay,uzman, asker camiasının tüm umutlarını söndüren ve beklentilere cevap veremeyen TEMAD ın yetersizliği ve zayıf kalması, umutlarınn ve beklentilerin kaybolduğu şu dönemde...
Ülkemiz, muvazzaf ve emekli asker camiasının hak ve hukuklarını aramak ve temsil etmek adına yapılan özverili ve başarılı çalışmalarla AS PARTİ nin kurulması beni son derece gururlandırmıştır.
Keşke bir parti kurulsa da, fikirlerini ve camiamıza halka daha yakından anlatsa diye içimden geçirirdim hep... Bir kaç aylık, kısa süreli çalışmalarıyla oy patlamaları gerçekleştiren Anavatan ve AKP çıkışları örneği gelirdi aklıma!
En nihayet bir kaç hafta önce bir parti kuruldu, adı, adı gibi..'''AS PARTİ''' beklenen ilgiliyi gördü. Kamuoyunda..seçim öncesi seçime giren partilerin çekim merkezi haline geldi ve ve ilgi odağı oldu.
AS PARTİ Tüm ulusal medyada,gazetelerde, televizyon kanallarında tüm basında seçim öncesi ilgi çeken haber konusu olmuştur. Seçime girecek tüm partiler, aileleriyle birlikte 1.500.000 büyük bir camiaya ve topluma hitap eden AS PARTİnin bu sayısal gücüyle sandığa yansıtacağı daha yeni kurulmasına rağmen diğer seçime girecek ve iddialı partilerde AS PARTİ ile görüşme ve randevu alma trafiğinde ciddi anlamda yoğunluk yaşatmaya başlamıştır. Bu gelişmeler camia açısından olumlu gelişmelerdir.Seçim öncesi seçime girememize rağmen bu sayısal gücümüzü, SANDIK İRADESİNE YANSITMAK GÖREVİ, KURUMSAL BİR YAPI OLAN VE BÜYÜK BİR CAMİAYI (ASKER CAMİASINI) TEMSİL EDEN ''AS PARTİ''YE DÜŞMEKTEDİR. Özellikle “Bugün yoktan var edilen AS PARTİ, söylemi benim için çok anlamlıydı. Ve bir Asker ciddiyeti ve disipliniyle yoğrulmuş ve çoğunluğu asker kökenli olan bir ekibin, fikirlerini mutlaka hayata geçirebileceği inancımı ve umudumu hiç bir zaman kaybetmedim. AS PARTİnin yapılamaz denilenleri yapması temel hedef ve politikaları olmalıdır. AS PARTİnin büyük bir potansiyele sahip olduğunu düşünüyorum, medya desteğininde üst düzeyde olduğun u gözlemlemekteyim.
Politika kazanı içinde AS PARTİ nin kırmızı çizgilerinin değişmeyeceğini, daha açıkçası değişmek zorunda kalmayacağını umuyor, AS PARTİ ye sonsuz başarılar diliyorum. Alternatifsiz güçler dayatmalarından mutlaka kurtulmamız gerekiyor çünkü! Sen ben değil, biz olmamız adına!
AS PARTİ ye güç verelim,omuz verelim,destek olalım......amaca ,hedefe hep birlikte koşalım...sevgi ve saygılarımla...
Turgay AKIN
Emekli assubay