‫هواداران دکتر قالیباف سمنان ** semnan ghalibaf‬

محمدباقر قالیباف (متولد اول شهریور ۱۳۴۰ در طرقبه) دارای مدرک دکتری در رشته جغرافیای سیاسی از دانشگاه تربیت مدرس و فرماندهٔ سابق نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران است که در تاریخ ۱۳ شهریور ۱۳۸۴ از طرف شورای شهر تهران به عنوان شهردار این شهر انتخاب شد و در اردیبهشت ۱۳۸۶ توسط شورای جدید برای ۴ سال دیگر در مقام خود ابقا شد.
وی در سن ۲۲ سالگی فرمانده لشکر پنج نصر خراسان در جنگ ایران و عراق بود. او که دوره خلبانی نیز گذراندهاست در سال ۱۳۷۳ فرمانده قرارگاه خاتم الانبیاء شد و ۱۳۷۶ به فرماندهی نیروی هوایی سپاه پاسداران منصوب شد و در سال ۱۳۷۹ برای فرماندهی نیروی انتظامی انتخاب شد.
او در سال ۱۳۸۳ به حکم رییس جمهور وقت محمد خاتمی رئیس و نماینده رییس جمهور در ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز شد؛
یکی از تلاشهای او رواج دادن استفاده از کلمه پلیس و ناجا به جای نیروی انتظامی در ایران و ایجاد تحول در این سازمان بود. از مهم ترین فعالیتهای قالیباف در پلیس ایران تجهیز کردن پلیس به امکانات و تجهیزات روز دنیا بود. راه اندازی سامانهٔ ۱۱۰، مرکز فوریتهای پلیس، ۱۹۷ مرکز نظارت همگانی مردمی و... بود
وی هم اکنون علاوه بر شهرداری تهران، به عنوان عضو هیئت علمی و استادیار گروه جغرافیای انسانی دانشکده جغرافیا دانشگاه تهران، به تدریس مشغول است.همچنین وی در سال ۱۳۸۷ برابر با سال ۲۰۰۸ میلادی از طرف سایت شهرداریهای جهان به عنوان هشتمین شهردار برتر دنیا معرفی شد.