Eshghe esfahani

حمیدرضا فولادگر درباره انتقاد برخی در خصوص سکوت نمایندگان اصفهان در برابر موضوع زاینده رود واکنش نشان داد
دولت کارگروه زاینده رود را تشکیل داد بازهم به فولادگر، کامران و زنش که اصلا انگار نه انگار به گزارش ایمنا حمیدرضا فولادگر در در پنجمین جشنواره تولیدکنندگان جوان برتر استان اصفهان، با اشاره به حضور وزرای اصفهانی در کابینه دولت یازدهم، اظهار داشت: با مطرح شدن مشکلات زاینده رود در جلسه هیات دولت، بررسی وضعیت آن مورد موافقت وزرای اصفهانی کابینه و همچنین برخی از دیگر وزرا قرار گرفت و مقرر شد کارگروهی با نام زاینده رود تشکیل شود.
وی افزود: نمایندگان اصفهان در جلسه دیگر با چیت چیان وزیر نیرو، به طور قطع بر موضوع زاینده رود و حل مشکلات آن تاکید خواهند کرد.
وی درباره انتقاد برخی در خصوص سکوت نمایندگان اصفهان در برابر موضوع زاینده رود و پیگیری بحران آن از سوی نماینده مردم ارومیه در جریان تایید صلاحیت وزیر نیرو، بیان داشت: برای تایید و یا رد صلاحیت یک وزیر نمایندگان به طور محدود با قرعه کشی به عنوان نماینده موافق یا مخالف صحبت می کنند و به دلیل اینکه در این جریان قرعه به نام نماینده ارومیه افتاد، قاضی زاده با هماهنگی بنده در خصوص زاینده ” به فرض مثال اگر در ۲ ماه آینده تحریم ها مرتفع شود سال ها طول می کشد که اثرات آن از کشور محو شود و نباید فکر کرد امروز و فردا وضع بهتر می شود “ رود و تالاب گاوخونی و دریاچه ارومیه سخنرانی کرد.
رئیس کمیسیون نظارت و پیگیری اصل ۴۴ قانون اساسی مجلس در ادامه به وضعیت اقتصادی کشور و تحریم ها اشاره کرد و بیان داشت: همچنان در دولت جدید شرایط تحریم ها و اقتصاد مقاومتی به قوت خود پابرجا است و در این موقعیت باید از فرصت ها استفاده کرد.
وی با تاکید بر اینکه آثار تحریم ها یک شبه از میان نخواهد رفت، تصریح کرد: به فرض مثال اگر در ۲ ماه آینده تحریم ها مرتفع شود سال ها طول می کشد که اثرات آن از کشور محو شود و نباید فکر کرد امروز و فردا وضع بهتر می شود.
فولادگر با اشاره به ضرورت حمایت از تولید در عمل و نه در شعار، تاکید کرد: اولویت اول کشور اقتصاد و عمل است و مجلس با قانون گذاری، دولت با اجرا و تولیدکنندگان جوان در عرصه کار و صنعت باید کشور را به پیش ببرند.
وی همچنین به رای نیاوردن قانون حمایت از تولید ملی در مجلس نهم اشاره کرد و گفت: متاسفانه این قانون مورد مخالفت دولت دهم قرار گرفت حتی در برخی موارد برای تامین مضرات نمایندگان دولت بندهای آن تغییر و تعدیل شد اما دولت باز مخالف آن بود.
رئیس کمیسیون نظارت و پیگیری اصل ۴۴ قانون اساسی در مجلس با بیان اینکه در خصوص این قانون با وزیر صنعت و همچنین نهاوندیان رئیس دفتر رئیس جمهور جدید صحبت کردم، تاکید کرد: با توجه به اینکه اتاق بازرگانی یکی از ارکان تهیه این طرح بوده دولت یازدهم قول مساعد داده این طرح را به صورت لایحه در مجلس ارائه دهد.
وی تصریح کرد: اگر طرح حمایت از تولید ملی به طور لایحه به مجلس داده شود به دلیل دیدن بار مالی، مسیر تایید آن سهل تر از زمانی خواهد بود که به صورت معمول در مجلس مطرح می شود.