ESKİ ANKARA FOTOĞRAFLARI - PHOTOS OF OLD ANKARA

Aramıza hoş geldiniz değerli Ankaraseverler!

Artık üyesi olduğu...nuz bu grup, ulusal kararların alındığı başkentimizin Cumhuriyet
öncesi ve sonrasındaki görsellerin paylaşımı için ''Eski Ankara'' üzerine kurulmuş ilk nostalji ve kent tarihi grubudur.

2008' den beri aralıksız paylaşım yapılan grubumuzda Ankara tarihindeki isimlere, Ankaralılara ve hatıralarınıza ait aklınıza gelen / gelmeyen on binlerce fotoğraf, belge, bilgi, reklam, basın haberi ve video bulacak, bir Cumhuriyet kentinin dünden bugüne değişen inanılmaz görüntülerine tanık olacaksınız.
Zengin arşivimizdeki yolculuk sırasında yıllardır paylaşılanlara da göz atarken hem göndereceğiniz görseller hem de fotoğraf altlarındaki yorumlarınızla keyifli teatilerimize sizler de ortak olun.

Ricalarımıza gelince;

Sayfada mükerrer görsel, yeni fotoğraf, konu dışı paylaşım, ticari reklam vs oluşmaması için paylaşımlarınızda onay sistemi olduğunu göreceksiniz.
En fazla 1990 ortalarını geçmeyecek olan gönderilerinizi grup duvarındaki ''Fotoğraf / Video Ekle'' kısmına masa üstünüzden alarak lütfen ''tek, net ve düzgün'' olarak yükleyiniz.
Kendinizin ya da bir başkasının zaman tünelinden alınmış bağlantı, link, klasör, dosya, albüm veya aynı anda birden fazla yüklenmiş gönderilerinizi fotoğraf ve arşiv prensibimize uygun düşmeyeceği için kabul edemeyeceğimizi üzülerek bildiririz.

Paylaşmamız için onaya sunduğunuz fotoğraf ya da belgenin (eğer biliyorsanız) yerini, tarihini ve kaynağını da belirttiğinizde hem daha fazla bilgilenmiş, hem de etiğe uygun davranmış oluruz.
Paylaşılan fotoğraflar altındaki yorumlarda ise zorunlu olmadıkça başka fotoğraf paylaşılmaması önemli ricamızdır.

Bu grupta paylaşamayacağınız yeni çektiğiniz Ankara fotoğraflarını ise linkteki diğer grubumuza üye olarak paylaşabilirsiniz:.
https://www.facebook.com/groups/39779189334/

Ve son olarak;
Hatırlatmalıyız ki, grubumuz ayrıcalığı ve anlamı olan, Ata'mızın yattığı bir Cumhuriyet başkenti grubudur.
Lütfen fotoğraf altlarındaki sohbetlerinizde Ulu Önder Atatürk ve Cumhuriyete saygısızlık etmemeye; dünya görüşümüz ne olursa olsun, tarih bilinci ve vicdanı sorumluluğumuz gereği tarafsızlık ilkeleri ile paylaştığımız Türk Siyasi Tarihinden isimlerin görüntülerinde sizler de aynı hassasiyette olup, grubu siyasi tartışma platformuna çevirmemeye; dil, din, ırk ve etnik grup ayrımcılıkları yapmamaya ve üslup/ nezaket sorunları yaşatmamaya özen gösteriniz.
Bu tür saldırgan ve provokatif söylemler silinecek, sahipleri gruptan çıkarılacaklardır.

Ricalarımıza göstereceğiniz hassasiyet için şimdiden teşekkür eder, davet edeceğiniz tüm Ankarasever dostlarınızı grubumuza bekleriz.

Keyifli bir eski Ankara yolculuğuna, sevgi ve saygılarımızla...


-Oya İslimyeli Ulutin-

Kuruluş tarihi: 24 Ekim 2008