‫ישראל יקרה לנו‬

קבוצת "ישראל יקרה לנו" - התנועה להורדת יוקר המחיה בישראל.

1. קבוצת ישראל יקרה לנו היא קבוצה אקטיביסטית א-מפלגתית העוסקת בנושא יוקר המחיה עם דגש על יוקר מחירי המזון. אנו מעודדים דיון בנושא יוקר המחיה ונשמח לשמוע מגוון דיעות בנושא.
2. מאחר לממשלה יש אחריות וגם השפעה על יוקר המחיה, דיונים שעוסקים בפעילות ו/או ביקורת על הממשלה, חברי הכנסת והמפלגות בנושאים הקשורים ליוקר המחיה יתקבלו בברכה. יחד עם זאת, דיונים העוסקים בעניינים מדיניים ו/או בביקורת על פעילות חברי הכנסת והממשלה בנושאים אשר אינם קשורים ליוקר המחיה יימחקו ללא אזהרה. במידה ונזהה כי אדם מסוים מסיט דיונים באופן עקבי לביקורת גורפת על הממשלה/מפלגה/חברי כנסת ללא קשר לנושא הדיון הוא יקבל אזהרה אחרונה בטרם יורחק מהקבוצה.
3. אנו מבקשים לא לפרסם פוסטים אשר לא קשורים בשום צורה ועניין ליוקר המחיה. פוסטים שעניינם פרסומת ימחקו מיידית, במידה ואותו אדם יפרסם שוב, נאלץ להרחיקו מהקבוצה.
4. פרסום פוסטים זהים שוב ושוב נחשב להצפה ויגרור מחיקה של כל הפוסטים למעט אחד כמו גם אזהרה. גם הקפצתו של פוסט שאין בו ענין לחברי הקבוצה באופן חוזר ונשנה תגרור מחיקה. שימוש ממושך בטקטיקות הללו עשויה לגרור הרחקת משתמש.
5. אנו מבקשים לשמור על תרבות הדיון ולכבד את כל חברי הקבוצה. אנו לא נרשה לתקוף באופן אישי אף אחד מחברי הקבוצה. כל פרסום שכזה בקבוצה יימחק בהקדם וללא אזהרה. באם ההתקפות ימשכו הדבר עלול לגרור את הרחקת התוקפן.
6. במידה ואדם חש שהותקף על ידי חבר אחר בקבוצה, הוא מוזמן לשלוח הודעה לאדמין ולבקש את התערבותו. זהו תפקידו של האדמין לדאוג לסדר בקבוצה, לא נרשה שהקבוצה תהפוך לזירת התגוששות ועל כן אדם שייקח לעצמו את החירות לתקוף בחזרה אדם אחר עלול להיות מורחק גם כן.
7. כל גילוי אלימות, שימוש בשפה פוגענית (קללות/סקסיזם/איומים/גזענות) תענה בחומרה והאדם שעשה כן ייחסם באופן מיידי מהקבוצה.
8. אנו מעודדים דיון גלוי בין אנשים אשר מודאגים מיוקר המחיה בארץ, ועל כן כל עבירה על נהלי ההתנהגות מצד פרופילים אשר ייחשדו על ידי אחד האדמינים כפרופיל פיקטיבי ייגררו את הרחקת המשתמש מהקבוצה.
9. מאחר וכולנו בני אדם ואנו מעודדים אנשים חדשים להצטרף לדיונים בקבוצה, נגלה יחס סלחני יותר למשתתפים חדשים בקבוצה אשר עברו על אחד מנהלי הקבוצה בפעם הראשונה. כמו כן, נאשר מפעם לפעם להשאיר דיון אשר לא נוגע באופן ישיר ביוקר המחיה כל עוד הדיון מתנהל בצורה מפרה וחיובית, בהתאם לשיקול האדמינים בקבוצה.


כמה מילים על תנועת "ישראל יקרה לנו"

"ישראל יקרה לנו" – גם ללב וגם לכיס, היא תנועה אזרחית לא מפלגתית שמובילה את מחאת יוקר המחיה בישראל. התנועה מאמינה בשינוי שמגיע מלמטה – מהעם: יהודים, ערבים, דתיים, חילונים, מצביעי ימין, מרכז ושמאל בני כל המעמדות.

התגבשנו יחד מתוך תחושת אחריות לגורל המדינה והתובנה כי: הכוח בידינו מספיק כדי להניע את השנוי. אף אחד לא יחולל שינוי זה עבורנו.

מטרתנו: הורדת יוקר המחיה בארץ לרמה שתאפשר לאזרחי ישראל להתקיים בכבוד כפי שנהוג במדינות מערביות אחרות.

דרך הפעולה פשוטה: הצביעו בארנק. לקנות בזול, רק ברשתות הזולות, בשוק או במכולות (מי שיכול להרשות לעצמו). לקנות רק מותגים קטנים ולא את מוצריהם של התאגידים הגדולים והדורסניים שהשתלטו על השוק. להשוות מחירים ולא להתפתות למבצעים שהופכים את ביתנו למחסן מזון.

אנו חשים כי בישראל יש כיום כלכלה ריכוזית שאינה חופשית כלל ועיקר. מונופולים שולטים בכלכלה ומכתיבים את המחירים שאותם אנו נאלצים לשלם. בישראל הגיעו מחירי המזון לשיאים,לא חסרות לכך הוכחות. דנונה נמכר כמעט בחצי המחיר במדינות אירופה, כולל סקנדינביה העשירה. שוקולד גרמני 60% קקאו מיובא לארץ ונמכר בה ב 3.33 ש"ח בעוד המוצר המקומי של עלית עולה כפול – מעל 7 ש"ח. קפה עלית אגב - מותג ישראלי, נמכר בארה"ב בעלות נמוכה בהרבה ממה שהוא נמכר בישראל. שקדי מרק של אוסם נמכרים באנגליה ב-60% מהמחיר של מוצר זה בארץ.

אנחנו האזרחים שהתעוררו בקיץ והבנו שעלינו, על כל אחד מוטלת החובה לפעול למען מימוש צדק חברתי וחופש כלכלי. אין איש שיעשה עבורנו - כולנו כורעים יחדיו תחת הנטל!

ביחד ננצח, כי ישראל יקרה לכולנו!

מאחורי הקלעים של "ישראל יקרה לנו " - כתבה בערוץ הראשון:
http://www.youtube.com/watch?v=jLIk4CeGxgs&feature=share