KMÜ DTT Gençliğin Dil Bayramı ve TDTKB 4. Kurultayı 12-15 Mayıs Karaman

Karamanoğlu Mehmet Bey Üniversitesi Dil ve tarih Topluluğu Gençliğin Dil Bayramı ve Türk Dil Tarih Kültür Birliği Platformu 4. Kurultayı; 12-15 Mayıs 2010 tarihinde TDTKB üyesi Karamanoğlu Mehmet Bey Üniversitesi Dil ve Tarih Topluluğu ev sahipliğinde Karaman'da yapılacaktır.

12 Mayıs 2010 tarihinde İstanbul Haydarpaşa Garı'ndan Türkçe Treni kaldırılacaktır. Özel bir televizyon kanalından ve radyo kanallarından canlı yayın yapılacaktır.

Ayrıntılı bilgi ve katılım için [email protected] adresi ile iletişime geçiniz.

--------------------------------------------------------------------

23 Nisan 2004 tarihinde kurulmuş olan Türk Dil Tarih Kültür Birliği olarak, kuruluşumuzdan bugüne kadar Türk dili, tarihi ve kültürü alanında liselerden üniversitelere illerden ülkelere kadar yaygın bir ağ ile yürüttüğümüz etkinliklerimizle gururluyuz.
Elimizdeki imkansızlıklar nedeniyle yapamadığımız daha büyük ve önemli etkinliklerden dolayı da içimizde bir ukde yer etmiştir. Ancak önümüzdeki yıllarda sizlerden aldığımız güç ve şevkle daha iyi noktalara hep beraber geleceğiz.
TDTKB kuruluşundan bu güne üç kurultay düzenlemiş ve aldığı kararlar doğrultusunda da yoluna devam etmiştir. Siz TDTKB gönüllülerimizle buluşup fikir alışverişinde bulunacağımız dördüncü kurultayımızı Mayıs 2010 tarihi itibari ile planlamaktayız.
TDTKB’nin geleceğine yön verecek bu önemli kurultayımıza katılmanızı ve fikirlerinizden TDTKB olarak faydalanmayı umuyoruz.

Ayrıntıları ve katılım koşulları önümüzdeki günlerde size bildirilecek olan kurultayımız ve elimizdeki bilgilerinizin güncellenmesi için:
• Ekteki “TDTKB Kurultay Bilgi Bildirimi” tutanağına mümkünse Yönetim Kurulu iletişim bilgilerini yazarak bize göndermenizi rica ederiz.
• Topluluğunuzun tüzüğünü (yeni topluluk kuracak arkadaşlarımıza yardımcı olmak üzere oluşturacağımız arşivimizde saklanmak üzere) göndermenizi rica ederiz.
• Topluluğunuzun simgesi ve daha önce yapılmış olan etkinliklerin afiş ve fotoğraf-videolarını (ileride yapılacak tanıtım belgelerinde kullanılmak üzere ) göndermenizi rica ederiz.
Lütfen bu üç maddede adı geçen belge ve bilgileri [email protected] adresine gönderiniz.
Not: Lütfen Türk dili, tarihi ve kültürü vb konularda etkinlik yapan üniversite ve lise topluluklarına da ulaştırınız, bizi bu topluluklardan haberdar ediniz. Topluluk kurmaya niyetli arkadaşları da yönlendirip yardım etmemizi sağlayabilirsiniz.

Kemal BOZDAĞ
Türk Dil Tarih Kültür Birliği Örgütlenme Başkanı
[email protected]
http://www.tdtkb.org/

Baturhan Gazi YILDIRIM
Karamanoğlu Mehmet Bey Üniversitesi Dil ve Tarih Topluluğu Başkanı
[email protected]