Batı Ankara Bisiklet

BATI ANKARA BİSİKLET Topluluğu;
Batıkent, Eryaman, Etimesgut, Sincan, Yenikent ve civarındaki bisiklet severlerin, bisiklet kültürünü yaymak ve geliştirmek için kurdukları gönüllü demokratik bir topluluk. Topluluk bisiklet kültürünün gelişmesi için bisiklet turları ve bisikletle ilgili etkinlikler düzenler.

BATI ANKARA BİSİKLET Topluluğu facebook sayfasında, bisiklet sporu, yaşam tarzı, teknolojisi ve kültürüyle ilgili olan her içerik ve ayrıca çevre, insan ve toplum yararına olan her konu paylaşılabilir. Paylaşım ve yorumlarda, itici, siyasi, incitici, kaba, cinsel içerikli, seviyeyi düşürücü, ırkçı-ayrımcı, başkalarının kişisel haklarını zedeleyen, nefret söylemi ve tehdit içeren veya herhangi bir şekilde insan haklarına aykırı mesajlar yayınlanmaz ve paylaşılmaz. Bu tür paylaşım ve mesajlar, yayın sahibi üye uyarılarak, sayfa yöneticileri tarafından kaldırılır. Uyarıları dikkate almayan ve topluluk amacına aykırı davranan üyelerin grupla ilişiği kesilir.

BATI ANKARA BİSİKLET Topluluğu’na yukarıdaki amaç ve kuralları kabul eden herkes katılabilir. BATI ANKARA BİSİKLET Topluluğu, toplulukta her türlü kararın demokratik bir şekilde alınması gerektiğine inanır.