Ben bugün bişey öğrendim

Öğrendiklerini paylaşmanın dibini bulmak amaçlı bir gruptur...
---
İletilerinizi girerken "ben bugün ..... öğrendim" kalıbını kullanarak kısaca yazarsanız çok güzel; vereceğiniz bilgiden daha ayrıntılısını içeren bir link, görsel vb. eklerseniz çok çok güzel olur.
---
Grubumuz öğrendiklerinizi özetleyerek ve üslubunuzu katarak yazılması üzerine kurulu ve bu özelliği ile öne çıkan bir grup. İleti girerken "ben bugün bunu öğrendim" deyip iki nokta koyarak konuyu anlatma ya da altına link koyma kolaycılığına düşmeyelim lütfen.
İleti formatımız ilk paragrafta ve sağdaki hakkında bölümünde yazıyor. Bu formatı sürdürmenize ve sahip çıkmanıza ihtiyacımız var. Hadi pamuk akıllar kaleme...
---
Grup hayatı içinde fark ettiğimiz sorunların çözümü olarak oluşturduğumuz içtihatlar:

İçtihat-1: Gönderi altına eklenen fotoğraflar birden fazla olduğu durumda her görselin altına yazılan yorum vb. onu ana gönderiden kopartarak ayrı bir yere yerleştiriyor ve takibi imkansız hale getiriyor. Bu yüzden her gönderi için sadece bir fotoğraf kullanılması tercih edilmeli.

İçtihat-2: Hatalı bilgi içerdiğini yorumlar vb. yoluyla sonradan öğrenirseniz, gönderinizin sonuna büyük harflerle bir "edit" koymanız iyi olur.

İçtihat-3: "Ben bugün" diye başlayan gönderide yanına "aslında şu kadar önce" gibi bir açıklama parantezi koymamıza gerek yok. Gerçekten o gün öğrendiğimiz bir bilgi olması önemli değil. Yazılan gönderinin durdurucu etkisini yükseltmek ve okuma keyfini artırmak için kullandığımız bir kalıp.

İçtihat-4: Yazım kurallarına uymak, düzgün cümlelerle ve okunabilir metinler yazmak önemli. Bu grup, artık sadece bilgi almak için değil, bilgi verirken iyi bir Türkçe ile vermek amacını da önemsemeli.

İçtihat-5:
Grup nüfusumuz 6500'ü geçti. Ortalama günde 50 yeni başvuru alıyoruz. Grubun derinliğini ve kalitesini korumak istediğimiz için yeni üyelerimizi alırken ince eleyip sık dokumaya çalışıyoruz. Bu yüzden profilinde özet de olsa biraz bilgi ya da kişi hakkında bilgi kırıntıları toplamamızı sağlayacak, iki satır metin, üç beş ilgi alanı, fotoğraf vb. görünmeyenleri artık alamıyoruz.

İçtihat-6:
Grubun üyeleri bazı arkadaşlarını gruba önerebiliyorlar, Ancak, doğrudan kendisi başvurmayanları üye olarak alamıyoruz. Çünkü üyelerimizin grubu izleyip, kurallarını okuyup gerçekten gönüllü olarak burada bulunmaları önemsiyoruz.

İçtihat-7:
Tekrar edilen öğrenilerin altında ciddi ve zengin bir içerik birikmiş oluyor. Bu yüzden altlarında yer alan yorumlardan yararlanmak ve birlikte okunabilmesini sağlamak maksadıyla, önceki gönderi ya da gönderilerin linkini koymaya devam ediyoruz...

İçtihat-8:
Herkesin internetten ve hatta facebook'tan zaten takip ettiği konulardaki haberler ve kişisel iç dökme şeklinde olan ve bir öğreni içeriği taşımayan iletiler de duvarımızda kalamayacak.