Fotowarsztaty

Grupa otwarta dla wszystkich, którym fotografia w sercu gra!

Dyskutujemy tutaj o fotografowaniu sercem, szeroko rozumianym warsztacie fotograficznym, oceniamy zdjęcia innych oraz poddajemy ocenie własne, dzielimy się informacjami o ciekawych imprezach, warsztatach fotograficznych…

DZIEL SIĘ SWOIMI PRACAMI Z UMIAREM

Publikuj starannie wyselekcjonowane prace. Na pewno Masz emocjonalny stosunek do swoich zdjęć, jednak inne osoby Twoje zdjęcia będą oceniać, mając na względzie ich walory artystyczne i techniczne, bez emocjonalnej i sentymentalnej otoczki. Zasypanie grupy dużą ilością przypadkowych pstryków będzie usuwane.

Na grupie nie akceptujemy udostępniania zdjęć z fanpage, profili, żebrolajków, itp. Publikuj zdjęcia za pomocą dodawania (ikonka "dodaj zdjęcie/film") a nie udostępniania. Wyjątkiem są serwery typu imageshack, flickr, dropbox itp. które służą umieszczeniu i przesłaniu zdjęcia w lepszej jakości niż fb. Na grupie nie podbijamy postów (aby pojawiały się ponownie).

Dodając zdjęcie, Napisz podstawowe parametry z jakimi zostało wykonane: rodzaj aparatu, przysłona, czas, ISO, ogniskowa (ewentualnie info odnośnie niestandardowego obiektywu, np. fisheye, tilt-shift), np. tak: Canon 60D, f/8, 1/500 s, ISO400, 15mm. Przy czym zdajemy sobie sprawę, że czasem trudno o te informacje (a także ciężko je wyegzekwować), więc to tylko sugestia, liczymy na Waszą samodyscyplinę).

KRYTYKĘ PRZYJMUJ Z POKORĄ

Zamieszczając zdjęcia, Musisz liczyć się z opinią innych osób. Własne zdjęcia mogą Ci się podobać, Masz do nich emocjonalny stosunek, jednak Licz się z krytyką - Przyjmuj ją jako wskazówki do dalszej pracy, nie zaś jako próbę zrobienia Ci na złość. Twój pomysł na zdjęcie mógł Ci się wydawać się doskonały, jednak jeśli nie przemawia on do innych osób, nie Idź w zaparte i nie udowadniaj za wszelką cenę swoich racji.

KOMENTUJ Z WYCZUCIEM

Komentując zdjęcia nie obrażaj innych osób, Pokaż raczej sposób poprawy warsztatu, nie ograniczając się do zdawkowego "słabe" itp. Ewidentne przypadki łamania netykiety będą nagradzane biletem w jedną stronę.

INFORMUJ O WYDARZENIACH, WARSZTATACH, PLENERACH

Grupa powstała pod auspicjami projektu fotowarsztaty.com - cyklicznych warsztatów fotograficznych. Dowiesz się tutaj o najbliższych edycjach naszych plenerów i warsztatów. Nie zamykamy jednak możliwości publikacji innych zapowiedzi, filtrować będziemy jedynie inicjatywy będące naszą bezpośrednią konkurencją czyli np. dotyczącej tej samej tematyki czy też odbywających się w tym samym terminie lub miejscu. Nie podbijamy postów, nie umieszczamy ich wielokrotnie!

Dopuszczamy także możliwość ogłaszania się odnośnie sprzedaży-kupna sprzętu. Dotyczy to tylko okazjonalnego handlu prywatnego, oferty sklepów będą usuwane. Treści notorycznie powielane będą usuwane. CENA JEST OBOWIĄZKOWA!

Każde zgłoszenie skutkuje reakcją, robimy to najszybciej jak możemy. Dlatego jeśli Widzisz nieprawidłowy/obraźliwy post - Raportuj!