‫מחאת החינוך‬

הערך השולט כרגע זה החזק שורד כמו באבולוציה בהתחלה אורגניזם עובר תהליך אלים כדי לשרוד ואח"כ חייב לשתף פעולה כדי להמשיך ולהתפתח. היום הגענו למצב של עולם גלובאלי שבו אם הציביליזציה קורסת כולם קורסים. קיים כיום חוסר איזון לדוגמא בין טייקונים מעטים שלהם יש הרבה ולרבים יש מעט מאוד. מדוע זה קורה? כי לא קיים רצון של הרבים למערכת משותפת של חיבור. העולם עובר היום למצב חדש של שינוי צורת חשיבה העתיד נמצא בחלוקה משותפת של משאבים ואחריות כשהמרכיב החשוב הוא אחדות. לראות את האנושות כאורגניזם אחד. כח הטבע הוא אחד. אנו אחד. לאנושות קשה לשמוע רעיונות אילו. זה קיים בתורת הקבלה אך קל יותר לעכל את זה דרך חינוך של עיצוב מחדש של ציביליזציה חדשה שבה אין מנצחים ומפסידים אלא אין סוף רשתות קשר שיש לעצבה לחיבור חיובי. מחפשים כרגע איך לחיות טוב יותר ובהמשך יגיע לשדרות הציבור אידאל אחד. מידות טובות ומידות רעות הכוונה ביחס לטובת הציבור, אבל אם חלק מהציבור לא מתנהגים בחיבור זה פוגע בכולם, רק כשהיחיד יבין שכל פעולה שלו חייבת להיות לטובת הציבור ובכך יעשה גם טוב לעצמו כך תעלה המודעות לשיטה לחיים טובים יותר. היום אנו נמצאים כשרוב המדיה עדיין בתפיסה הישנה וכך גם רוב המנהיגים וגם הצריכה היא עדיין בצורה הישנה ההרסנית. אם למסות של האנשים היה מגיע המידע הדברים היו משתנים וזה קשור לחינוך, בו יש עתיד לילדינו. ייתכן והעולם החדש לא יעבור בצורה חלקה ואז זה תהליך...עם כל המשתמע מכך. בעולם החדש כתחליף לצריכה המוגזמת שהיא הרסנית לבריאות ולסביבה והאדם עצמו לא נהנה מכך אז יהיה מילוי חדש שיגרום לאושר בקשר לזולת. לכן שינוי בסביבה הוא המפתח כלומר בלפחות 10% מהאנושות (מסה קריטית) כשחלק זה מחזיק בדעה ודבק בה.

אך יחד עם זאת יש לעשות הפרדה ברורה בין אלו שדורשים אחדות, הורדת מחירים ושיפור בתנאי התעסוקה, לבין אלו שרוכבים על גל המחאה מתוך רצון לזרוע הרס וכאוס. הכוחות שמושכים בחוטים אינם מסכימים לשום הצעה. הם מעוניינים ללכת עד הסוף. הם יוסיפו להגביר את המתיחות בסירובם לכל הצעה שתוגש. בשלב הראשון הם רוצים להפיל את הממשלה, ואחריה – את כל המדינה. זוהי בדיוק אותה התוכנית שהחלה כבר לפעול במדינות אחרות באזור. ניסיונות כאלה יש לעקור מן השורש.

ולאחר מכן, יהיה עלינו לגשת לפיתרון הבעיות הסוציאליות. בעיות אלו אינן מקריות, וכמובן שאין להן פיתרון קסם. השינוי האמיתי יגיע רק כאשר האדם עצמו ישתנה, כאשר בני האדם ייצרו ביניהם קשר שונה, יחסי גומלין אחרים. הממשלה אינה כל-יכולה. היא תדביק אי-אלו "פלסטרים", אבל אנחנו אפילו לא נרגיש את השפעתם, כיוון שממש מעבר לפינה מחכות לנו בעיות נוספות, רציניות יותר.

מי שצריך להשתנות זה לא רק הממשלה, אלא גם החברה עצמה. והחברה זה אנחנו. על השלטון אפשר ללחוץ, כדי שיוכל ליישר את המצב, עד כמה שהוא מסוגל, אך המשימה העיקרית שלנו היא דווקא שינוי בעם. היום כבר לא כל כך קשה להבין שכאשר העם מתאחד הוא מקבל כוחות חדשים, שהם ורק הם יביאו לו את הצמיחה המיוחלת.

יש לעשות הפרדה נוספת : בין אילו שפשוט רוצים לעצמם יותר מבחינת חומר : הורדת מחירים בלבד . לבין אילו הרוצים חינוך חדש : מתוך הבנה שרק חינוך לאהבת הזולת , כשכל אחד דואג לחבר בעם כאילו היה בן משפחתו -יביא את הפתרון המושלם בכל תחומי החיים , כולל מחירים סבירים בשוק.

חיבים שתהיה אפשרות רכישת מוצרי מזון בסיסיים (חלוקה צודקת של מזון לילדים) להזנת המשפחה והילדים כי זה הכרחי לבנית האדם העתידי, הדור הבא. ללמוד מג'יימי אוליבר ומאבקו למען תזונה טובה לתלמידים בגנים ובבתי החינוך, בישול ביתי לכלל בריא ומזין מוריד את האלימות וההיפראקטיביות, מונע מחלות עתידיות ומקטין את השקעת האנרגיה כולל הוצאות המשפחה.

המחאה שלנו מכוונת לא לקריסת המדינה, אלא לפריחתה.