Gyvuokalbė - grynoji lietuvių kalba

Sveiki, puikūs, gudrūs ir sumanūs lietuvininkai, saityno (interneto) bendrė (grupė) GYVUOKALBĖ skirta sugebantiems vaizduotėje lengvai sukurti švarios, grynos lietuvių kalbos paveikslą, kurioje kiekviena svetimybė, tarptautinis žodis ar skolinys turi bent po vieną lietuvišką atitikmenį. Nuoširdžiai prašome tų, kuriems tokie žodžiai, kaip VIELABRAUKIS (troleibusas) ar JUODKARŠTĖ (kava) atrodo nereikalingi bei beprasmiški ir kurie ima nuvertinti kitų žmonių pastangas siekti lietuvių kalbos tyros, o ne pateikia, kad ir iškeldami trūkumus, kurybines pastabas - dalyvauti KITOSE susirašinėjimo bendrijose. Na o kitus, kviečiame pasinerti į smagų žaidimą - kuris, mūsų pajautimu, yra svarbus mūsų tautai, kaip viena iš atsinaujinimo ir išlikimo sąlygų dabartiniame pasaulyje :)
Štai keletas mūsų siūlomų pastabų - taisyklių padėsiančių veiksmingiau žaisti mūsų žaidimą:

1. Norėdami pateikti naują žodį aptarimui naudokimės KLAUSIMO UŽDAVIMO mygtuku;
2. Prieš pateikdami naują žodį - pasitikrinkime ar jau anksčiau jis nebuvo pateiktas pasinaudodami padidinamo skaidrio (stiklo) piešinėliu (paieška) esančiu dešiniajame viršutiniame kampe;
3. Rašykime šioje bendrėje TIK lietuviškais žodžiais - jeigu koks nors tarptautinis žodis vis dar neturi lietuviško atitikmens, o minčiai perduoti jis būtinas, vartokime prieš jį žodį VADINAMASIS, tuo parodysime, kad žinome, jog šis žodis keistinas ir, kad suprantame jo svetimumą :) Galime VADINAMASIS trumpinti - VAD PVZ.: Ėjau pasivaikščioti į Lietuvos Nacionalinį Etnografinį Istorinį Parką, turėtumėme rašyti - Ėjau pasivaikščioti į Lietuvos vad Nacionalinį vad Etnografinį vad Istorinį vad Parką. :)
4. Kiekvienas mėnuo skiriamas vieno dalyko žodžiams kurti - pvz.: prekyba, mainiai (finansai), ūkis (ekonomika), statybos ir t.t. Mėnesio pradžioje Dalyką, pasitarę su kitais bendrės nariais, skelbia prižiūrėtojai (administratoriai) arba bendru balsavimu.
5. Į šį raštą dedami http://bit.ly/kodelsulietuvinti123 galutiniai naujadarai, taip pat ir www.litua.eu svetainėje galima susipažinti su naujadarais.

Su pagarba, bendrės GYVUOKALBĖ sumanytojas Daugvardas Noreikis, prižiūrėtojai Kęstutis Gatelis ir Tomas Jonas Girdzijauskas įgyvendinęs bendrės įkūnijimo veiksmą veidasklaidės (facebook) tinklalapyje.