İtalyanca ve Fransızca Şarkılar --- Italian & French Songs

Merhaba,

Birkaç yıl önce uydu kanallarında geziyordum. Bir İtalyan müzik kanalına rastladım. Yeni müzikler keşfetmeye meraklı olduğum için "Biraz dinleyeyim bakalım" dedim. Daha dinlediğim ilk şarkılar bile beni çok etkiledi. Kliplerinin estetiğinden de çok hoşlandım. Bazı şarkıların atmosferinde tam olarak kendi duygu dünyamı buldum ve yıllardır da bu şarkıların bende yarattığı sarhoşluk geçmedi :)

Bazıları aklımı başımdan alacak derecede beni etkileyen bu şarkıların olağanüstü güzelliğini başka insanlarla paylaşmak için bu grubu kurdum. Bir süre sonra Fransızca, İspanyolca, Portekizce, Yunanca gibi dillerde de paylaşım serbestliği getirmeye karar verdim. Fakat grup ismini değiştirmeye Face izin vermiyor.

Grubumuzda mutlu saatler geçirmenizi diliyorum :)

Öteki grubuma da beklerim:

https://www.facebook.com/groups/728857547174785/

Bazı Kurallar:

1-Yukarıda belirtilen diller dışında yapılan paylaşımlar (en başta İngilizce), maalesef uyarılmadan silinecektir. Çünkü benim bu grubu kurma amaçlarımdan biri, bu grupta Avrupâî Akdeniz havası solumaktır. Başka dillerdeki paylaşımlarınızın silinmesi, güzel şarkı paylaşmadınız veya birinin size kasdı var anlamına gelmemektedir. Hepiniz değerlisiniz ve güzel paylaşımlar yapıyorsunuz.

2-Grubumuzun üye sayısının çoğalmasıyla, üyelerin paylaşımlarının görülme ve beğenilme şansı biraz azalıyor. Bu yüzden, üst üste paylaşım yapma sayısına bir sınırlama getirmeye karar verdik. Üst üste paylaşacaksanız, lütfen gündüz 3, gece 3 şarkıyı geçmeyin (taleplere göre bunda esneklik yapılabilir). Zaten insanların aralıksız paylaşılan çok fazla sayıda şarkıyı dinlemeye zamanı yetmez. Lütfen, her güzel şarkıyı değil, sadece en beğendiklerinizi paylaşın. Ayrıca lütfen paylaşmadan önce yakınlara bir göz atın; bazen aynı şarkı, aynı saatlerde farklı kişiler tarafından paylaşılıyor.

BEYEFENDİ ÜYELERİMİZE ÖNEMLİ NOT:

Grubumuzda paylaşımlar yapan ve başkalarının paylaşımlarını beğenen, onlara yorumlar yazan bazı hanımefendilerden şikâyetler alıyorum. Bazı beyefendiler, paylaşımlarının beğenilmesi ve yorum yazılması karşısında hemen o hanımlara özelden mesajlar gönderip arkadaşlık kurmaya çalışıyorlarmış.

Bir hanımefendi sizin bir veya birkaç paylaşımınızı beğendiyse bu, mutlaka sizinle arkadaş olmak istediği mânâsına gelmez. Bunun en muhtemel mânâsı, şarkının beğenilmiş olmasıdır.

Bir hanımefendi sizin birçok paylaşımınızı beğeniyor ve yorumlar yazıyorsa, ona özelden kibarca mesaj göndermeniz kötü bir şey değildir. Aranızda gerçekten bir dostluk, arkadaşlık doğabilir. İkiniz de yalnız insanlarsanız, bir gönül ilişkisi de doğabilir. Fakat bu hanımefendi özelden gösterdiğiniz ilgiye karşılık vermek istemiyorsa, lütfen ısrar etmeyin.

Hanımefendilere çok çabuk ve ısrarcı biçimde ilgi gösterip rahatsız eden üyelerimiz gruptan çıkarılacaktır.