En iyi yazılımcı paylaşmayı bilen yazılımcıdır!

Bu grup neden var?

Başka etkinliklerde bir araya gelen çoğunluğu web tabanlı olmak üzere yazılımcı arkadaşlarımızın farklı teknolojiler veya tecrübeler üzerine sohbet başladığındaki gözlerdeki pırıltıyı görüyorum, ancak yetersiz zaman ve katılımcıların hepsi yazılımcı olmaması nedeniyle detaylara girilmediğinde o pırıltı kısa sürüyor.

Çoğu arkadaşımızın araştırmaya vakit bulamadığından ihtiyacı olan teknolojilerden bihaber olması, sorunlarına çözüm bulanların ise yanı başındaki arkadaşın da aynı sorunu yaşadığını bilmemesi veya tam tersi, çözümü bilen bir kişiyle aynı ortamda olduğunu bilememesi gibi paylaşım ve iletişim sorunundan kaynaklı bir problem olduğunu düşünüyorum.

Ben paylaşmayı seven bir insan olarak, bildiğim teknolojiler, ipuçları, sorun çözümleri ve pratik bilgileri sizlerle konuşabilmek isterim. Ve tabi ki sizlerden de öğreneceğim şeyler olacağına eminim.

İşte bu nedenle, ayın bir kaç gününde saat sınırlamaları olmadan gerek dışarıda bir kahve eşliğinde, gerekirse online ortamda, gerekirse ofisi müsait olanların ofislerinde buluşmalar düzenleyerek bir akım başlatmak istiyorum.

Sizlerden yazılımcı ve yazılım sektörüne ilgi duyan arkadaşlarınızı bu gruba dahil etmenizi rica ediyorum.

Teşekkürler.