Karikateist Fikir Çephesi

FİKİRLER ÖZGÜRDÜR... FARKLI FİKİRLERİN ÇARPIŞMASINDAN PARLAK GERÇEKLER DOĞAR...

Grup Kuralları:

1- Kişiler yazdıklarından sorumludur. Burada kişilerin yazdıkları grubun tüzel kişiliğini, veya grup yöneticilerini bağlamaz.

2- Bu grup her türlü fikrin tartışma platformu olup temel olarak teolojik ve siyasi sorulara cevap aramayı kendine esas almıştır.

3- Doğrudan bir kişiyi, bir grubu, etnik, dini veya siyasi kimliği hedef alan her türlü küfür/hakaret yasaktır. Uyarıya rağmen bunu yapmaya devam edenler engellenecektir. Bunun dışında küfürlü ifade ve argo kullanımı serbesttir.

4- Her türlü nefret söylemi uyarılmaksızın engellenecektir.
A: Doğrudan kişiyi hedef alan yaklaşımlar.
B: Bir etnik veya dini kimliği hedef alan yaklaşımlar( Bunlara kişilerin inanç veya inançsızlıklarına küfür etmek de dahildir.)

5- Her hangi bir teolojik veya bilimsel temel göstermeksizin saf ırk/üstün ırk söyleminde bulunmak, bu nitelikte başlık açmak yasaktır.

6- Grup üyelerini kışkırtma ve provokasyon amaçlı paylaşımlar yasaktır.

7- Grupta yorum yapılmış herhangi bir başlığın yazarı tarafından silinmesi yasaktır. Bunu yapanlar ve yapmaya devam edenler admin dahi olsa engellenecektir. Adminler grup formatı ile alakasız, provokasyona meyilli gördüğü başlıkları silebilirler.

8- İhlal edilen kurala göre admin üyeyi 1-3-5-7 gün, veya süresiz olarak gruptan uzaklaştırabilir.

9-Grubun ana yönetim ilkesi bu esas ilkeler olup grupta hiç bir admin veya üye bu ilkelerin üstünde değildir. Grupta bulunan yöneticiler sadece bu kuralların uygulama neferlerdir. Esas olan FİKİR ve bu fikrin yaşadığı yer olan gruptur.

10- Yöneticileri engellemek engel sebebidir.

11-Paylaşımlar altına resimli caps atmak yasaktır.

12- "Flood" yapmak, yani ard arda başlık açmak ve yorum yapmak yasaktır. Bir üyenin açtığı başlıklar arasında en az 30 dk. süre olmalıdır.

13- Grup kuralları ihlal edildiğinde, ilgili başlığa yöneticilerin ismini etiketleyerek şikayette bulunabilirsiniz. .İhlali yapan kişiye aynı şekilde karşılık vermeyiniz, bu davranış sizi de zor duruma sokacaktır.

14-Grup üyesi olan herkes bu kuralları kabul etmiş sayılır.

FİKİRLERE KURŞUN İŞLEMEZ...