Kutsal Ekonomi - Armağan Öyküleri

Belki de bu yaşamdaki en büyük zenginlik vermek ve ifade etmek için bu dünyaya geldiğimiz şeyleri özgürce ve koşulsuzca verebilmek ve ifade edebilmektir.

"Kutsal Ekonomi"ye inanan bizler, hayatın bize bir armağan olduğunu biliyor ve bunun karşılığında minnet duygumuzla biz de hayata bir şeyler vermek istiyoruz.

Biz bu grupta, başkalarına faydalı olacak, hayatlarını kolaylaştıracak, para kullanmadan öğretebileceğimiz ve paylaşabileceğiniz bir şey gönlümüze düştüğünde, bunu koşulsuzca armağan ediyor ve bu armağan hikayelerini burada paylaşıyoruz.

Bu hikayeleri paylaştıkça her birimiz kendi armağanlarımızı keşfetmek ve sunmak yolunda birbirimize ilham ve cesaret oluyoruz.

Hayatın içindeki veriş ve alışlarımızda paylaşılan armağanların değerini hesap kitap yapmadan, şükran duygumuzla belirliyor ve "gönlümüzden ne koparsa" ilkesini Anadolu topraklarında yeniden yaşatmak istiyoruz.

Kutsal ekonomide hepimiz verdikçe zenginleşiyor ve gerçek zenginliğin birbirimize armağanlarımızı sevgiyle sunmak olduğunu biliyoruz.

Yolumuz açık, armağanlarımız bereketli olsun!

"Armağan zihniyetine adım atarken bırakın duygularınız yönlendirsin sizi. Verdikleriniz bir erdem standardına ulaşma çabasından değil, minnetten doğsun. Belki de ilk adımlarınız küçük olacaktır: fazladan bir şey eklemek, herhangi bir ödül gündeminiz olmadan küçük iyilikler yapmak. Bir işletmeniz varsa, küçük bir parçasını armağan modeline çevirebilirsiniz belki. Hangi adımları atarsanız atın, geleceğin ekonomisine hazırlanmakta olduğunuzu bilin."
Kutsal Ekonomi - Charles Eisenstein

Buyukce bir grup oldugumuz icin ve grubun kurulus amacina sadik kalabilmek icin paylasimlarimizla ilgili bir kac oneri yapmak istiyoruz:

- Burada kosulsuz verme, alma, sukran, hayatimiza dokunan, donusturen armagan oykulerimizi, tecrubelerimizi paylasiyoruz.
- Birbirimize armagan verme duygusu ile burada guzel seyler paylasmak istiyoruz. Eger bunlar gercekten kendimizin emegi ve zamaniyla verecegi bir armagansa buradan paylasalim.
- Eger video, websayfasi vs paylasacaksak lutfen bunlarin sadece ve sadece "armagan kulturu/ekonomisi ve kutsal ekonomi" ile direk baglantisi olan ve bu konularda ogrenmemize destek olacak materyaller olmasina ozen gosterelim.

Bu onerilerin grubumuzdaki paylasimlarin armagan ruhunda akisina rehber olmasini diliyoruz. Hassasiyetiniz icin tesekkurler.