Perşembe Akşamı Bisikletçileri (ANKARA)

HER PERŞEMBE AKŞAMI SAAT 20:00 DE GÜVENPARK'TA BULUŞUYORUZ VE ŞEHİR TURUMUZA BAŞLIYORUZ.

Bisiklete binen herkesin heyecan boyutu farklı olsa da duygunun özü aynıdır; özgür olmak... İzmir Perşembe Akşamı Bisikletçilerinin başlattığı ve altı yıldır devam ettirdikleri, bisikleti özendirmek ve biz bisikletçileri kaynaştırmak adına aynı gün ve zamanda ayrı şehirlerde aynı coşkuyu paylaşmak umuduyla dönen pedallar "Tüm Türkiye Perşembe Akşamları Bisiklete Binsin" diyor.
Türkiye geneli 42 il ve ilçede gönüllü bisikletseverler tarafından bisikletli kentler adına gönülden emek veren her renk her desen kocaman bir aileyiz biz.

2009 yılı Mayıs ayından itibaren PAB (ANKARA) olarak bizler de Ankara sokaklarında "Bisikletli Yaşam" adına her perşembe pedalllarımızı döndürüyor, bisikletin bir ulaşım aracı olduğunu anlatmaya çalışıyor ve trafikte bisiklete saygı ile ilgili mücadele veriyoruz. Toplu sürüşlerle bir çok arkadaşımız trafikte bisiklete binme tecrübesiyle bisiklet yolu olmayan Başkent Ankara'da trafikte yanlız bisiklete binebilmektedir. Bu nedenle grup halinde sürüşü önemsiyor ve grup sürüşündeki kurallara uymalı ve özen göstermeliyiz diyoruz.. PAB (ANKARA) olarak öncelikle çevre ve doğa ile alakadar her konuda, sosyal sorumluluk adına da "bizim de söyleyeceklerimiz var" dediğimiz olaylarda ya da konularda duyarlı olmaya, etkinlikler düzenlemeye ve kendimizce zillerimizin çınıltısı ile pedalarımızın vızıltısı ile tekerlerimizin hışırtısı ile seslere ses oluyoruz. Gösterdiğimiz bu hassasiyeti, özeni, gayreti elbette ki katılımcılarımızdan da beklemekteyiz.
Hepbirlikte yaşadığımız, paylaştığımız bu güzel heyecanı ve gelişmeleri daha da güzelleştirmek ümidiyle...

Aşağıda belirtilen uyarılar önemlidir. Lütfen dikkate alalım.
* Turumuzun bir PERFORMANS turu olmadığını " Bisikletli Yaşam" adına bir anlamda sosyal sorumluluk projesi anlamında birlikte olduğumuzu unutmayalım.
*Hoşgörü ve saygının önemini grup duvarımızda ve turlarımızda gerek kendi aramızda gerek trafikte unutmayalım ve hep hatırlatalım.
* Tura katılacağınız bisikletin size uygun ve bakımının yapılmış olmasına dikkat ediniz. Yola çıkmadan önce mutlaka lastik, fren, vites ayarlarını kontrol ediniz.
* Tur esnasında , kaskımız başımızda ve aydınlatmalarımız açık olmalıdır.
* Tur lideri geçilmemelidir ve önümüzdeki sürücü ile uygun bir takip mesafesi olmalıdır.
* Sağa yanaşarak ve sesli uyarılarla durmamız gerektiğini asla unutmayalım.
* Öncü, yancı ve artçı arkadaşlarımızın tek ya da çift sıra komutlarına uyulmalıdır.
* Tüm trafik kurallarına uymalıyız ve kurallara uymayan arkadaşları uyarmalıyız.
* Tur esnasında kulaklık takılmamalı, kaldırımdan gidilmemelidir.
*18 yaş altı katılımcılar turlara mutlaka ebeveyn yada refakatçileri ile katılmalıdır.
* Grup duvarında öncelikli olarak bisiklet ile alakalı konular, haberler etkinlikler sonrasında çevre, doğa ile alakadar konuların paylaşılmasına özen gösterilmelidir.
* Grup duvarı reklam amaçlı kullanılmamalıdır.
Sevgiyle, pedalla...