Şiir Sokakta

Şiir Sokakta grubunun tüm değerli üyelerine…
Uzun zamandır burada şiirin gücüyle, şiire olan sevgiyle bir aradayız. Kurulduğundan beri şiirin aydınlığına ve dostluğuna inanmış insanların varlığıyla hızla büyüdük. Sizlerin sevgisi ve katkılarıyla hep birlikte büyümeye devam edecektir şiir sokakta grubu.
Yaz bitti. İnternet ve dolayısıyla bu grup sayfasında daha uzun zaman geçireceğimiz, daha sık paylaşımlarda bulunacağımız bir döneme başladık. Dileğimiz odur ki, hepimizin iyi vakit geçirdiği, bilgilendiği, bilgilendirdiği, sanatın ve özellikle şiirin özenle seçilmiş güzel örneklerinin paylaşıldığı, her geçen gün sadece üye sayısıyla değil paylaşımların kalitesiyle de büyüyen, güzelleşen bir grup sayfası olsun. Kitabı olan arkadaşlar burada kendilerini ve kitaplarını tanıtsın. Etkinlikler, buluşmalarla bu sevgi ve dostluk bağı güçlensin.
Tüm üyelerimizle birlikte özellikle sokağımıza yeni katılan arkadaşlar için çok önemli olduğunu düşündüğümüz bazı şeyleri hatırlatmak istiyoruz.
- Burası insan ve vicdan temelli bir grup sayfasıdır. Hiç kimsenin, dini, dili, ırkı, cinsiyeti diğerinden üstün değildir. Grubun adından, fotoğrafından, yapılan paylaşımlardan anlaşılacağı üzere, toplumcu, hak ve eşitlikten yana, savaşa zulme sömürüye karşı, ezilen halkların yanında, emek, özgürlük, barış, demokrasi, sanat gibi değerlerin savunucusu olan bir tavrı vardır. Hakarete, aşağılamaya, ırkçılığa, şiddete, baskıya, toplumsal değerlerle alay eden paylaşım veya yorumlara kesinlikle izin verilemez.
- Hepimizin ortak anladığı dil Türkçe olduğu için yabancı herhangi bir dilde paylaşım yapan Türkçe çevirisini de paylaşmalıdır.
- Paylaştığımız şiir ya da sanat ürünü kime aitse altında ismi yazılmalıdır. Kendimize ait olsa bile…
- Üyelerimizin, yöneticilerin ve kurucu üyemizin uzun zamanlar ve emekler harcayarak oluşturduğu bu ortam, ticari ve ya kişisel reklam alanı değildir. İnsani, vicdani veya sanata hizmet eden tanıtımlar gerekirse hepimizin katkısıyla yapılır. Kimsenin burayı kendi kişisel sayfası gibi kullanmasına izin verilemez. Mümkün olduğunca paylaşımlarımızı başka grup ya da sayfalar üzerinden değil kendi adımızla yapmaya özen gösterelim.
- Dilbilgisi öğretmeni veya TDK değiliz ama paylaşılan şiirlere, özellikle topluma mâl olmuş ustaların eserlerine mümkün olduğunca dikkat etmemiz gerekiyor. Bir başkasına ait olan eseri asıl halinden uzaklaştırmaya hiç birimizin hakkı yok.
- Eğlence, forum, arkadaşlık, haber ajansı, tanışma ve reklam alanı değil, şiir - sanat temelinde bir paylaşım grubuyuz. İletilerin altında paylaşılan şeyle alakası olmayan yorumlar, uzatılan kişisel muhabbetler ve nezaket dışı tartışmalarla diğer üyelerimize haksızlık etmeyelim. Şiir sokağı değil, “Şiir Sokakta’yız biz…”
- Sizi rahatsız eden her türlü paylaşım için şikâyet ve önerilerinizi lütfen bizimle paylaşın. “Buranın sahibi paylaşımda bulunanlardır…” hepimizin ortak katkılarıyla daha güzele doğru yol alacağız.
Şiir Sokakta Ailesi