Vegan Sofra

BU GRUP SADECE VEGAN YEMEK TARİFLERİ PAYLAŞILMASI İÇİN KURULMUŞT...UR.

Lütfen yemek tariflerini fotoğrafları ve tarifleri ile beraber paylaşınız. Tarifsiz paylaşılan fotoğraflar silinecektir.

Grubumuzda Navegan şeylerin paylaşılmasını istemediğimiz için eser miktarlı ürünleri de paylaşmamanızı rica ederiz.

İçerisinde palm yağı olan bitkisel ürünler hayvansal katkı içermedikleri için vegan, eser de dahil herhangi bir miktarda hayvansal ürün barındıranlar ya da barındırma ihtimali uyarısı bulunduranlar ise vegan değildir. Lütfen paylaşım ya da yorum yaparken ve paylaşımları okurken dikkat edin; aksi halde paylaşım ve yorumlarınız uyarıya ihtiyaç duyulmaksızın silinecektir.

Hindistancevizi mevzusu: Lütfen kullandığınız hindistancevizinin maymun köleliği ile elde edilmediğinden emin olun. Bunun için kullandığınız hindistancevizi firmasına e posta ile sorabilirsiniz. Bu e postaları Veganistanbul ve Çalışan Vegan gruplarında da paylaşırsanız seviniriz.

Grubumuzda üyelerin herhangi bir ırkçı, cinsiyetçi, heteroseksist, türcü, inanç gruplarını hedef alan, engellileri ötekileştiren ya da burada saymadığımız ancak herhangi bir grubu ya da özelliği hedef alan veya ötekileştiren ayrımcı ve incitici ifadeleri kullanmamaları beklenir.
Şiddetin savunulduğu bir alanda açık bir tartışma yürütülmesinin imkanı ortadan kalkmaktadır. Grubumuz vegan olan ve olmayan herkese açıktır ve hayvan kullanan kişilere şiddet uygulanmasının savunulması grubumuza üye vegan olmayan kişilerin güvenliği açısından tehdit oluşturur. Grubumuzda şiddeti öven, şiddet çağrısı yapan, şiddete yönelten konuşmalar yapılamaz.