‫آموزش لغات زبان انگلیسی به روش خارق العاده کدینگ‬

به خاطر سپردن معنای لغات جدید، اصولا" پروسه ای زمان بَر بوده و نیاز به تکرار در دوره های طولانی مدت دارد. روش CODING روشی نوین و تضمینی است که بر پایه توانایی های یادگیری که در همه افراد، با هر سطح تحصیلی و هر بهره هوشی وجود دارد، توسط استاد محسن ترقی ابداع و پایه گذاری شده است. این روش از دو بخش که هر یک لازم
و ملزوم یکدیگرند تشکیل شده است.
بخش اول:

در بخش اول این روش، برای هر یک از کلمات، code ویژه ای تعریف می شود که این کدها باعث تداعی شدن و ماندگاری آن لغت در ذهن می گردند.

در کتابچه ای که برای این کار طراحی شده و به چاپ رسیده است بعضی از کدها برای نمونه عنوان شده اند و بقیه آنها با روشی که توضیح داده خواهد شد، در بخش دوم توسط دانشجویان کامل می گردد.

بخش دوم:

در بخش دوم که از اهمیت بالاتری نسبت به بخش اول برخوردار است، استاد اقدام به تصویرسازی کدها در ذهن دانشجویان می نماید که علاوه بر یادگیری سریع حجم زیادی از لغات در زمان کوتاه، باعث ماندگاری همیشگی آنها در ذهن می گردد.

حضور در کلاسها برای قرار گرفتن کلمات در حافظه طولانی مدت افراد الزامی است، زیرا تنها کدها نیستند که باعث یادگیری آسان و سریع کلمات می شوند بلکه روش ارائه کدها همراه با تصویرسازی آنها درذهن، نتیجه ای فوق العاده به همراه خواهد داشت.

کلاسهای CODING برای مجموعه لغات مختلف بارها برگزار شده و همه دوره ها با رضایت کامل دانشجویان همراه بوده است. برای کسب نتیجه در این روش نیاز به هوش و استعداد خاصی نبوده و تمامی دانشجویان با هر سطح هوشی و تحصیلی در پایان دوره نتیجه مطلوبی را کسب خواهند نمود.

کتاب مهم و کاربردی 504Absolutely Essential Words یکی از مجموعه لغاتی است که با این روش تدریس می شود.