KEMERBURGAZ RESİMLERLE

KEMERBURGAZ RESİMLERLE adlı sayfamıza hoşgeldiniz.Grubumuzda KEMERBURGAZ'la ilgili konuları ve resimleri sayfamızda paylaşabilirsiniz.Amaç dışı paylaşımlar silinecektir.Arkadaşlarınızı grubumuza ekleyebilirsiniz.BURADA YORUM YAPAN ÜYELERİN YORUMLARI ve PAYLAŞIMLARI SADECE KENDİLERİNİ BAĞLAR, SİTE YÖNETİMİ VE DİĞER ÜYELERİ YASAL OLARAK KESİNLİKLE SORUMLU TUTULAMAZ.FOTOĞRAFLARDAN VE PAYLAŞIMLARDAN YAYINLAYANLAR SORUMLUDUR...
Lütfen sayfamızın herhangi bir bölümünde yorum yazarken nezaket kuralları çerçevesinde, hoşgörülü bir şekilde yorum yazınız Şiddetli tartışmalar oluşturacak (Din, dil, ırk, mezhep,siyasi görüş, spor taraftarlığı, insanları küçük düşürücü sözler sarfetmek vs. gibi) konuları açmayınız. Grup amacı dısında resım.video,ilan paylaşımı yapmayınız.Aksi takdirde Facebook'a şikayetimizi bildirmek zorundayız. Bu da profilinizin kapanmasına neden olabilir.Göstermiş olduğunuz hoşgörü ve anlayışınız için şimdiden teşekkür ederiz.
KEMERBURGAZ'IN TARİHÇESİ
117-138 YILLARI ARASINDA ROMA İMPARATORU HADRİANUS ZAMANINDA ŞEHRİN SU İHTİYACINI KARŞILAMAK İÇİN SU KEMERLERİ KURULMUŞTUR.
1185 YILINDA DA BİZANSLILAR TARAFINDAN SU KEMERLERİ GENİŞLETİLMİŞ VE BÖLGE PİRGOS ADIYLA ANILMAYA BAŞLAMIŞTIR.
OSMANLI DÖNEMİNDE MİMAR SİNAN TARAFINDAN TEKRAR YAPILAN KEMERLERDEN DOLAYI BU BÖLGE KEMERBURGAZ ADINI ALMIŞTIR.
1924 YILINDA SELANİK'TEN MÜBADELE SIRASINDA 800 TÜRK AİLESİ BU BÖLGEYE YERLEŞTİRİLMİŞTİR..